Univerzitet Crne Gore dobio 7 Erasmus+ projekata izgradnje kapaciteta u visokom obrazovanju za 2020. godinu

• by

Saopšteni su rezultati selekcije projekata za 2020. godinu u okviru programa Erasmus + Izgradnja kapaciteta u visokom obrazovanju. Ukupno je odobreno za finansiranje 164 projekta, od 1.005 prijavljenih. Za region Zapadnog Balkana odobreno je 18 projekata od 105 prijavljenih. Najveći broj projekata je opredijeljen za region Azija 48, zatim za region Južni Mediteran 34,  region Istočna Evropa 26, region Latinska Amerika 14, region Centralna Azija 15, među-regionalni uključujući Rusiju 8 i međuregionalni isključujući Rusiju 12, region Centralna Afrika 9, region Južna Afrika 6 i najmanje za region srednji Istok 4 (Irak, Iran i Jemen).

Univerzitet Crne Gore je u okviru ovog programa postigao veliki uspjeh dobivši 7 projekata, jedan koordinatorski i šest partnerskih.

Link: https://www.ucg.ac.me/objava/blog/10/objava/84264-univerzitet-crne-gore-dobio-7-erasmus-projekata-izgradnje-kapaciteta-u-visokom-obrazovanju-za-2020-godinu